Copa SCG 2011

 

Dissabte, 10 de setembre de 2011

Pavelló Juan del Moral
Hora Categoria Partit Resultat
9.00 Junior masc. "1r. any (1r. partit) CB S. Coloma "B" - Bàsquet Neus "B" 81 - 34
10.30 Junior masc. "2n. any" (1r. partit)  ADE Fuster - Bàsquet Neus "A" 21 - 38
12.00 Sots 21 masc. (1r. partit) ADE Fuster - UB. Sant Adrià 45 - 67
16.00 Junior masc. "2n. any (1r. partit) Bàsquet Neus "B" - Gramenet BC "B" 50 - 41
17.30 Sènior masc. "A" (Semifinal 1) ADE Fuster - Bàsquet Neus
52 - 78
19.00 Sènior masc. "A" (Semifinal 2) CB S. Coloma - Gramenet BC -

 

Poliesportiu de La Bastida
Hora Categoria Partit Resultat
9.00 Junior fem. "2n. any" (1r. partit) B. Draft G. "A" - S. Andreu Natzaret 26 - 70
10.30 Junior fem. "1r. any" (1r. partit)  B. Draft G. "B" - UE Gaudí 53 - 45
12.00 Sènior fem. "A" (1r. partit) B. Draft G. - CB Grup Barna 85 - 45

 

Can Sisterè
Hora Categoria Partit Resultat
16.00 Junior fem. "2n. any" (3r. partit) S. Andreu Natzaret - CB Imma Suspès
17.30 Junior fem. "1r. any" (3r. partit)  UE Gaudí - SESE 75 - 37
19.00 Sènior fem. "A" (3r. partit) CB Grup Barna - CB Olesa 51 - 76

 

Dissabte, 11 de setembre de 2011

Pavelló Juan del Moral
Hora Categoria Partit Resultat
9.00 Junior masc. "2n. any" (2n. partit) Bàsquet Neus "A" - CB S. Coloma "A" 43 - 97
10.30 Junior masc. "1r. any" (3r. partit)  CB S. Coloma "B" - Gramenet BC "B" 100 - 46
12.00 Sots 21 masc. (2n. partit) Gramenet BC - UB. Sant Adrià 44 - 54
16.00 Junior masc. "2n. any (3r. partit) CB. S. Coloma "A" - ADE Fuster -
17.30 Sènior masc. "A" (3r. i 4t. lloc) - -
19.00 Sènior masc. "A" (Final) - -

 

Poliesportiu de La Bastida
Hora Categoria Partit Resultat
10.30 Junior fem. "1r. any" (2n. partit) B. Draft G. "A" - SESE 70 - 44
12.00 Sènior fem. "A" (2n. partit)  B. Draft G. "B" - CB Olesa 54 - 68
16.00 Junior fem. "2n. any" (2n. partit) B. Draft G. - CB Imma 46 - 35
17.30 Sots 21 masc. (3r. partit) ADe Fuster - Gramenet BC 62 - 59

 

 Diumenge, 12 de setembre de 2010

Pavelló Juan del Moral
Hora Categoria Partit Resultat
10.30 Sènior fem. "B" (Final) B. Draft G.  "B" - S. A. Natzaret 65-80
12.00 Sènior fem. "A" (Final)  B. Draft G. "A" - AB Premià 69-52
16.00 Sènior masc. "B" (Final) ADE Fuster "B" - Gramenet BC "B" 67-44
17.30 Sènior masc. "A" (3r. i 4rt. lloc) Gramenet BC "A" - ADE Fuster "A" 59-63
19.00 Sènior masc. "A" (Final) CB S. Coloma "B" - Bàsquet Neus "A" 76-73

 

Dissabte, 17 de setembre de 2011

Pavelló Juan del Moral
Hora Categoria Partit Resultat
9.00 Cadet masc. "B" (1r. partit) Gramenet BC "B" - Equips convidat -
10.30 Sènior masc. "B" (1r. partit)  ADE Fuster "B" - Bàsquet Neus "B" 51 - 53
12.00 Cadet fem. "B" (1r. partit) B. Draft G. "B" - S. A. Natzaret 26 - 70
16.00 Cadet masc. "A" (1r. partit) Bàsquet Neus "A" - Gramenet BC "A" 43 - 33
17.30 Cadet masc. "B" (2n. partit) Bàsquet Neus "B" - Equip convidat -
19.00 Cadet fem. "B" (2n. partit) Bàsquet Neus - S.A. Natzaret 33 - 32

 

Diumenge, 18 de setembre de 2011

Pavelló Juan del Moral
Hora Categoria Partit Resultat
9.00 Cadet masc. "A" (2n. partit) CB S. Coloma "A" - Gramenet BC "A" 111 - 30
10.30 Sènior masc. "B" (2n. partit)  ADE Fuster "B" - Gramenet BC "B" 45 - 56
12.00 Cadet masc. "B" (3r. partit) Bàsquet Neus "B" - Gramenet BC "B" -

 

Can Sisteré
Hora Categoria Partit Resultat
16.00 Cadet fem. "B" (3r. partit) B. Draft G. - Bàsquet Neus 45 - 46
17.30 Cadet masc. "A" (3r. partit) Bàsquet Neus "A" - CB S. Coloma "A" -
12.00 Sènior masc. "B" (3r. partit)  Bàsquet Neus "B" - Gramenet BC "B" 41 - 50

 

Dissabte, 25 de setembre de 2010

Poliesportiu de La Bastida
Hora Categoria Partit Resultat
9.00 Premini masc. "A" (1er. partit) Bàsquet Neus - CB S. Coloma
64-37
9.00 Premini femení (Final)  B. Draft G. - AB Premià
12-62
10.30 Preinfantil masc. "B" (Semifinal 1) CB S. Coloma - Bàsquet Neus
44-78
10.30 Mini fem. "A" (Final) B. Draft G. - Sant Andreu Natzaret
48-50
12.00 Preinfantil masc. "B" (Final)  Bàsquet Neus - S. Gervasi Mollet
61-70
12.00 Mini fem. "B" (Final) B. Draft G. - S. Andreu Natzaret
48 - 50
16.00 Premini masc. "A" (2n. partit) CB S. Coloma - ADE Fuster
56-46
16.00 Infantil fem. "B" (Final) Bàsquet Neus  - B. Draft G. 29-59
17.30 Mini masc. "A" (Final) Bàsquet Neus - CB S. Coloma 40-68
17.30 Preinfantil masc. "A" (Final) Gramenet BC - ADE Fuster 88-28

 

 

caeuzh-CNnlenfrgldeites

Pàgines Web

 

Novena edició de la Copa SCG amb una absència voluntària

La novena edició de la Copa SCG, organitzada per www.territoribc.com i els clubs colomencs, i amb la col·laboració directe del Consell Esportiu Escolar del Barcelonès Nord, tindrà la participació de tots els clubs colomencs menys un d’ells, que ha comunicat que no participarà en la Copa SCG d’enguany.

ADE Fuster, Bàsquet Neus, CB Santa Coloma i Gramenet BC, confirmen la seva participació i ha estat Bàsquet Draft Gramenet el que, a mitjans de juliol, ha confirmat que no participaria en aquesta edició.

logocopascgnew

La propera edició, doncs, amb el Consell Esportiu Escolar del Barcelonès Nord, com co-col·laborador, com ja ha fet a les darreres 4 edicions, i que també aportarà l’arbitratge en totes les categories del torneig.

 

Tània Pérez, jugarà amb el campió de Polònia

Finalment serà a l’Sleza Wroclaw, el campió de la Lliga de Polònia, el destí de Tània Pérez per a la propera temporada.

El club polonès ho feia oficial ahir després de un temps ja d’acord amb la jugadora colomenca que signarà per una temporada, la 2017-2018. L’Sleza Wroclak es l’actual campió de Polònia i per tant jugarà la propera temporada l’Eurocup, el que farà a Tània compartir l’honor amb Ana Maria Moreno, de ser les úniques jugadores colomenques que han participat en competició europea.

tperez Regeneracom Sports

Aquesta serà la segona experiència en l’estranger de Tània, que ja va participar fa dues temporades, en la Superlliga Argentina, on va ser sotscampiona, en les files del CD Berazategui, i on també va participar en algunes jornades de la Liga Sudamericana.

 

 

Objectiu complert i campió a la banqueta

Un colomenc més es va sumar a la festa de la Final a 4 del Campionat de Catalunya Preferent junior masculí, jugada a Tàrrega, on Imanol Martinez va destacar en els dos partís jugats i va aconseguir, juntament amb el seu equip, el CB L’Hospitalet, l’objectiu de classificar-se per el Campionat d’Espanya que es jugarà  a Bilbao a partit d’aquest proper cap de setmana. 

El CB L´Hospitalet se li va escapar la final després de dominar el marcador gairebé tot el partit i caure finalment a la pròrroga davant del CB Joventut de Badalona per 81 a 78. Imanol va ser el millor del seu equip amb 16 de valoració i 14 punts, 7 rebots, 3 assistències i 3 recuperacions, en 28 minuts de partit, mentre que a la banqueta verd i negra es trobaria, com preparador físic, Juanjo Escudero, l’altre colomenc a la Final a 4, ex-jugador de Gramenet BC i ex-entrenador d’APADA Sagrat Cor, entre d’altres.

En el partit per el tercer i quart, on el vencedor s’emportava el darrer bitllet de participació per el Campionat d’Espanya, el CB L’Hospitalet i el Bàsquet Manresa jugarien un partit igualat amb victòria per l’equip del jugador colomenc per 43 a 53.