Copa SCG 2014

 

Diumenge, 7 de setembre de 2014

Poliesportiu de La Bastida
Hora Categoria Partit Resultat
17.00 Junior masc. "A" (1r. partit)
Bàsquet Neus "A" - Gramenet BC
81 - 55
18.30 Sènior masc. "A2" (1r. partit)
Gramenet BC "A" - CB S. Coloma "B"
83 - 72

 

Diumenge, 13 de setembre de 2014

Poliesportiu del Raval
Hora Categoria Partit Resultat
16.00 Junior masc. "A" (2n. partit)
 CB S. Coloma - Bàsquet Neus "A"
81 - 88
17.30 Sènior masc. "A2" (2n. partit)
CB S. Coloma "B" - ADE Fuster
95 - 37
19.00 Sènior masc. "A1" (Final) Bàsquet Neus "A" - CB S. Coloma "A"
68 - 79

 

Diumenge, 14 de setembre de 2014

Poliesportiu de La Colina
Hora Categoria Partit Resultat
16.00 Junior masc. "A" (3r. partit)
Gramenet BC - CB S. Coloma
47 - 71
17.30 Sènior masc. "B" (1r. partit)
CB Olympic G. - Gramenet BC "B"
46 - 41
19.30 Sènior masc. "A" (3r. partit) ADE Fuster - Gramenet BC "A"
44 - 64

 

Poliesportiu de La Bastida
Hora Categoria Partit Resultat
16.30 Junior fem. "A" (Final)
B. Draft G. - CB Grup Barna
58 - 42
19.30 Sènior fem. "A" (Final)
B. Draft G. "A" - Barça CBS
56 - 54

 

 Dissabte, 20 de setembre de 2014

Pavelló Juan del Moral
Hora Categoria Partit Resultat
16.30 Infantil masc. "B" (1r. partit) ADE Fuster - Bàsquet Neus "B" 66 - 71
18.00 Cadet masc. "B" (1r. partit) Bàsquet Neus  "A" - Gramenet BC "A" 61 - 65
19.30 Sènior masc. "B" (2n. partit) Gramenet BC "B" - Bàsquet Neus "B" 52 - 56

 

Poliesportiu del Raval
Hora Categoria Partit Resultat
9.30 Mini masc. "B" (1r. partit) CB S. Coloma "B" - ADE Fuster -
9.30 Mini fem. "B" (1r. partit) B. Draft G. - Bàsquet Neus 0 - 20
11.00 Premini masc. "B" (Semifinal 1)  CB S. Coloma - ADE Fuster Verd -
11.00 Premini masc. "B" (Semifinal 2) Bàsquet Neus "A" - Gramenet BC "A" -

 

Diumenge, 21 de setembre de 2014

Poliesportiu del Raval
Hora Categoria Partit Resultat
9.30 Sots 21 masc. (Final) Gramenet BC - AE Badalonès "B" 59 - 49
11.00 Cadet masc. "A" (Final)  Bàsquet Neus "A"  - CB S. Coloma 89 - 44
12.30 Junior masc. "B" (Final) ADE Fuster - Bàsquet Neus "B" 54 - 30

 

Pavelló Juan del Moral
Hora Categoria Partit Resultat
16.00 Sènior masc. "B2" (Final) Bàsquet Neus "C" - AECAM Malgrat 36 - 60
17.30 Sènior masc. "B1" (3r. partit)  Bàsquet Neus "B" - CB Olympic G. 73 - 53
19.15 Sènior fem. "B2" (Final) B. Draft G. "B" - Bàsquet Neus 53 - 72

 

 Dissabte, 27 de setembre de 2014

Pavelló Juan del Moral
Hora Categoria Partit Resultat
9.30 Cadet masc. "B" (2n. partit) CB S. Coloma "B" - Bàsquet Neus "A" 73 - 78
11.00 Cadet masc. "D" (Final)  Gramenet BC "B" - Bàsquet Neus "C" 69 - 52
12.30 Cadet fem. "C" (Final) B. Draft G. Negre - Bàsquet Neus 89 - 48

 

 

Dissabte, 27 de setembre de 2014

Poliesportiu de La Bastida
Hora Categoria Partit Resultat
9.00 Mini masc. "C-D" (Final) Bàsquet Neus "B" - Gramenet BC "B" 40 - 36
9.00 Preinfantil fem. "B" (Final) B. Draft G. - CE Diagonal Mar 47 - 46
10.30 Cadet fem. "D" (Final) B. Draft G.  - Jesus M. i Josep 65 - 86
10.30 Premini masc. "D" (Final) Bàsquet Neus "B" - ADE Fuster Negre 27 - 43
16.00 Infantil fem. "A" (Final) B. Draft G. - UB Llefià 70 - 38
16.00 Mini fem. "D" (Final) B. Draft G. - Equip convidat Suspès

 

Dissabte, 27 de setembre de 2014

Poliesportiu de La Colina
Hora Categoria Partit Resultat
9.30 Cadet masc. "C" (Final) Bàsquet Neus "B" - AE Minguella "B" 56 - 61
9.30 Mini fem. "B" (2n. partit) B. Draft G. - Gramenet BC 48 - 47
11.00 Infantil masc. "B" (2n. partit) ADE Fuster - CB S. Coloma "B" 71 - 29
11.00 Premini masc. "B" (3r. - 4rt. lloc) CB S. Coloma - Gramenet BC "A" 37 - 59
12.30 Mini masc. "B" (2n. partit) CB S. Coloma "B" -  Gramenet BC "A" 3- 53
12.30 Premini masc. "B" (Final) ADE Fuster Verd - Bàsquet Neus "A" 44 - 53

 

Dissabte, 27 de setembre de 2014

Poliesportiu del Raval
Hora Categoria Partit Resultat
10.00 Mini masc. "A" (Final) CB S. Coloma "A" - Bàsquet Neus "A" 97 - 91
10.30 Infantil masc. "A" (Final)   Bàsquet Neus "A" - CB S. Coloma "A" 63 - 93
11.00 Infantil masc. "D" (Final) Gramenet BC - Equip convidat Suspès
11.30 Premini fem. "B" (Final)  Gramenet BC - AE Badalonès 25 - 47
12.30 Infantil fem. "B" (Final)  Gramenet BC - AE Badalonès 40 - 61

 

Diumenge, 28 de setembre de 2014

Poliesportiu de La Bastida
Hora Categoria Partit Resultat
9.15 Cadet masc. "B" (3r. partit) CB S. Coloma "B" - Gramenet BC "A" 54 - 77
9.15 Mini masc. "B" (3r. partit)  ADE Fuster - Gramenet BC "A" 33 - 86
10.45 Infantil masc. "B" (3r. partit) CB S. Coloma "B" - Bàsquet Neus "B" 24 - 65
10.45 Mini fem. "B" (3r. partit) Bàsquet Neus - Gramenet BC "A" 58 - 62

 

 

caeuzh-CNnlenfrgldeites

Pàgines Web

 

Novena edició de la Copa SCG amb una absència voluntària

La novena edició de la Copa SCG, organitzada per www.territoribc.com i els clubs colomencs, i amb la col·laboració directe del Consell Esportiu Escolar del Barcelonès Nord, tindrà la participació de tots els clubs colomencs menys un d’ells, que ha comunicat que no participarà en la Copa SCG d’enguany.

ADE Fuster, Bàsquet Neus, CB Santa Coloma i Gramenet BC, confirmen la seva participació i ha estat Bàsquet Draft Gramenet el que, a mitjans de juliol, ha confirmat que no participaria en aquesta edició.

logocopascgnew

La propera edició, doncs, amb el Consell Esportiu Escolar del Barcelonès Nord, com co-col·laborador, com ja ha fet a les darreres 4 edicions, i que també aportarà l’arbitratge en totes les categories del torneig.

 

Tània Pérez, jugarà amb el campió de Polònia

Finalment serà a l’Sleza Wroclaw, el campió de la Lliga de Polònia, el destí de Tània Pérez per a la propera temporada.

El club polonès ho feia oficial ahir després de un temps ja d’acord amb la jugadora colomenca que signarà per una temporada, la 2017-2018. L’Sleza Wroclak es l’actual campió de Polònia i per tant jugarà la propera temporada l’Eurocup, el que farà a Tània compartir l’honor amb Ana Maria Moreno, de ser les úniques jugadores colomenques que han participat en competició europea.

tperez Regeneracom Sports

Aquesta serà la segona experiència en l’estranger de Tània, que ja va participar fa dues temporades, en la Superlliga Argentina, on va ser sotscampiona, en les files del CD Berazategui, i on també va participar en algunes jornades de la Liga Sudamericana.

 

 

Objectiu complert i campió a la banqueta

Un colomenc més es va sumar a la festa de la Final a 4 del Campionat de Catalunya Preferent junior masculí, jugada a Tàrrega, on Imanol Martinez va destacar en els dos partís jugats i va aconseguir, juntament amb el seu equip, el CB L’Hospitalet, l’objectiu de classificar-se per el Campionat d’Espanya que es jugarà  a Bilbao a partit d’aquest proper cap de setmana. 

El CB L´Hospitalet se li va escapar la final després de dominar el marcador gairebé tot el partit i caure finalment a la pròrroga davant del CB Joventut de Badalona per 81 a 78. Imanol va ser el millor del seu equip amb 16 de valoració i 14 punts, 7 rebots, 3 assistències i 3 recuperacions, en 28 minuts de partit, mentre que a la banqueta verd i negra es trobaria, com preparador físic, Juanjo Escudero, l’altre colomenc a la Final a 4, ex-jugador de Gramenet BC i ex-entrenador d’APADA Sagrat Cor, entre d’altres.

En el partit per el tercer i quart, on el vencedor s’emportava el darrer bitllet de participació per el Campionat d’Espanya, el CB L’Hospitalet i el Bàsquet Manresa jugarien un partit igualat amb victòria per l’equip del jugador colomenc per 43 a 53.